22 Mart 2023

Öfke Kontrolüne Yardımcı 9 Yöntem

Öfke doğal bir duygu fakat zaman zaman yıkıcı etkiler doğurabilir. Bu duyguyu doğru bir şekilde ifade edebilmek için öfke kontrolü konusunda bilgi edinmek faydalı olabilir.

Makaleyi Oku
21 Mart 2023

Öfke Kontrol Bozukluğu Nedir, Neden Olur?

Öfke kontrol bozukluğu belirtileri gösteriyorsanız ya da öfke kontrol sorunları olan bireylerle iletişim halindeyseniz bu yazıyı incelemeniz faydalı olabilir.

Makaleyi Oku
17 Mart 2023

Yas Nedir? Yas Tepkileri Nelerdir?

Kaybın ardından yas tutmak çok doğal. Ama bazen yas kavramı yanlış değerlendirilebiliyor. Yas tutmanın ne demek olduğunu ve yas tepkilerini öğrenmek bu yanlışları düzeltmeye yardımcı olabilir.

Makaleyi Oku
13 Mart 2023

A’dan Z’ye Bilişsel Davranışçı Terapi Rehberi

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), günümüzde en sık tercih edilen ve kısa vadede etkili olan terapi yöntemleri arasında sayılıyor. Duyguları, düşünceleri ve davranışları yönetme becerilerini geliştirmeyi hedefleyen yöntem hakkındaki detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Makaleyi Oku
10 Mart 2023

Takıntılardan Kurtulmaya Yardımcı 6 Yöntem

Günlük hayatta ufak görünen alışkanlıkların bazıları zamanla takıntıya dönüşebilir. Bunları önlemek ve var olan takıntılardan kurtulmak için neler yapabileceğinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Makaleyi Oku
8 Mart 2023

Majör Depresyon Atlatanların Unutmaması Gereken 8 Şey

Majör depresyon atlatanların aynı durumu yeniden yaşama ihtimalleri olabilir. Bu noktada koruyucu alışkanlıklar edinmek ve belli başlı önemler almak ise mental sağlığı güçlü tutmaya yardımcı olabilir.

Makaleyi Oku
3 Mart 2023

Değerler ve Değer Odaklı Yaşamak

Değerler ve hedefler arasındaki farka değinen ve değer odaklı yaşamın getirdiklerini anlatan bir uzman yazısı.

Makaleyi Oku
2 Mart 2023

Aidiyet Duygusu Nasıl Kazanılır? (4 Farklı Alanda)

Aidiyet duygusu, bir gruba veya grubun üyelerine bağlı olma ve onlar tarafından kabul görmeye duyulan ihtiyaçtır. Peki hayatın farklı alanlarında aidiyet duygusu nasıl kazanılır ya da geliştirilir?

Makaleyi Oku
1 Mart 2023

Aidiyet Duygusu Nedir, Neden Önemlidir?

Aidiyet duygusu, sosyal bir varlık olan insanın ait olma ihtiyacını betimler. Peki, aidiyet duygusu nasıl oluşur ve neden bu kadar önemlidir? Yanıtları yazımızda bulabilirsiniz.

Makaleyi Oku
21 Şubat 2023

Travma Sonrasında Okul Öncesi Dönemdeki Çocuklarla İletişim

Çocuklar afet ve kriz durumlarında incinebilir gruptalardır. Özellikle okul öncesi dönemdeki çocuklar kendi başa çıkma becerilerini geliştirmedikleri için yetişkinler tarafından desteklenmeleri gerekir. Bu aşamada neler yapabileceğinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Makaleyi Oku